SPOLJNA OBAVEŠTAJNA SLUŽBA RUSIJE: Kijev sprema provokaciju protiv Rusije u Baltičkom moru
NA osnovu informacija dobijenih od Spoljne obaveštajne službe (SVR) Ruske Federacije, pres služba SVR saopštila je da se ukrajinske specijalne službe spremaju da u bliskoj budućnosti izvedu niz antiruskih provokacija, uz pomoć svojih zapadnih pokrovitelja.
Foto: Instagram/mil_ru/Vikipedija
Kako se pretpostavlja, za organizovanje detonacije stranog broda u Baltičkom moru koristiće se morske mine ruske proizvodnje koje poseduje Ukrajina.
Prema procenama ukrajinske i zapadnih specijalnih službi, takva akcija bi podstakla rukovodstvo NATO da obustavi pristup Rusije Baltičkom moru.
Tada bi takva odluka bila donesena pod izgovorom "očuvanja bezbednosti pomorskog saobraćaja", prenosi pres služba SVR.
-Cilj Kijeva je da uvuče Alijansu u direktan oružani sukob sa Ruskom Federacijom, navodi se u saopštenju.
Istovremeno, Glavna obaveštajna uprava Ministarstva odbrane Ukrajine, u saradnji sa specijalnim službama niza evropskih zemalja, priprema napade na predstavnike ruske opozicije i preduzetnike koji su pobegli od zakona i žive u inostranstvu.
Planirano je da izvršioci napada budu ljudi iz azijskih i bliskoistočnih zemalja.
Za učešće u takvim promocijama se nude nagrade do 20.000 dolara, a obavezan uslov za počinioca je da u slučaju hapšenja okrivi ruske specijalne službe, koje su navodno učestvovale u pripremi napada.
Prema informacijama do kojih je došla ruska Spoljna obaveštajna služba, Zelenski sa "isteklim rokom" i njegovo okruženje sposobni su na bilo kakve provokacije "kako bi se spasili".
Sa tim ciljem, kijevski režim ne samo da će učiniti sve što može da spreči pokretanje mirovnog procesa, već je spreman i da odvede borbe daleko van granica Ukrajine.
-Evropljanima ostaje samo da se nadaju da nisu baš svi njihovi lideri spremni da dozvole Kijevu da uvuče Evropu i njene stanovnike u vrtlog istorije, zaključuje se u saopštenju.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
ŽESTOK UDAR NA 137 PODRUČJA: Rusko Ministarstvo odbrane o velikom napadu širom Ukrajine
11. 02. 2025. u 10:48
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)