BRITANSKI MEDIJI: Amerika obustavila izradu plana za rešavanje krize u Ukrajini - do daljnjeg
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa obustavila je izradu plana za rešavanje sukoba u Ukrajini kako bi uzela u obzir mišljenje evropskih saveznika, tvrdi britanski list Telegraf.
Foto MO Rusije
-Administracija Donalda Trampa suspendovala je svoj mirovni plan za Ukrajinu kako bi Evropi dala mesto za pregovaračkim stolom, navodi se u tekstu.
Prema pisanju lista, specijalni izaslanik američkog predsednika za Ukrajinu Kit Kelog obećao je da će obaviti pojedinačne razgovore sa saveznicima iz NATO-a pre finalizacije plana. Kelog je rekao da će tražiti mišljenje o formi plana io tome kakav bi doprinos druge vlade mogle da daju mirovnom procesu.
Prema informacijama iz neimenovanih izvora, specijalni izaslanik američkog predsednika za Ukrajinu uverio je evropske partnere da SAD žele da ojačaju poziciju Ukrajine u pregovorima sa Rusijom.
Ruski predsednik Vladimir Putin je na sastanku sa stalnim članicama Saveta bezbednosti Rusije u januaru izjavio da cilj rešavanja sukoba u Ukrajini ne bi trebalo da bude kratak prekid vatre i predah za pregrupisavanje snaga sa ciljem naknadnog nastavka sukoba, već dugoročni mir. Prema njegovim rečima, ruske vlasti će nastaviti da se bore za interese ruskog naroda, to je smisao specijalne operacije. Mir u Ukrajini, istakao je Putin, mora da se zasniva na „poštovanju legitimnih interesa svih ljudi, svih naroda koji žive u ovom regionu“.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
TRAMP PORUČIO: U ozbiljnim smo razgovorima sa Rusijom o okončanju sukoba u Ukrajini
01. 02. 2025. u 00:45
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)