SVE SPREMNO ZA SASTANAK U RIJADU: Al Šabani doputovao u Saudijsku Arabiju

MINISTRI spoljnih poslova i najviše diplomate zapadnih i arapskih zemalja danas bi trebalo da se sastanu sa novim šefom sirijske diplomatije u saudijskoj prestonici Rijadu, u okviru prvog regionalnog sastanka o Siriji otkako je prošlog meseca predsednik Bašar al Asad svrgnut sa vlasti.

СВЕ СПРЕМНО ЗА САСТАНАК У РИЈАДУ: Ал Шабани допутовао у Саудијску Арабију

Foto Shutterstock

Šef sirijske diplomatije Asad Hasan al Šibani doputovao je sinoć u Rijad, prenela je saudijska državna agencija SPA.

U saudijskoj prestonici su i ministri spoljnih poslova iz Egipta, Saudijske Arabije, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Katara, Bahreina i Iraka, kao i izaslanici iz Velike Britanije i SAD, prenosi Rojters.

Očekuje se da će sastanku prisustvovati i drugi visoki arapski i zapadni zvaničnici.

Sastanak bi trebalo da se fokusira na situaciju u Siriji posle odlaska Asada sa vlasti, dok novo rukovodstvo zemlje poziva na ukidanje sankcija Zapada što bi pomoglo oporavku zemlje.

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: Popović nas je naterao...