"OREŠNIK" U BELORUSIJI - ODGOVOR JE NA KORAKE SAD I NEMAČKE: Ministarstvo odbrane
PREMA rečima Lagodjuka, Ministarstvo odbrane je dobilo zadatak od vrhovnog komandanta Aleksandra Lukašenka da obezbedi da odbrambena industrija zemlje, u saradnji sa ruskim stručnjacima, nastavi da razvija ovo oružje.
Foto Tanjug/AP
Odluka o razmeštanju ruskog raketnog sistema Orešnik u Belorusiji izazvana je koracima koje Nemačka i SAD preduzimaju za razmeštanje raketa srednjeg dometa u Evropi, rekao je zamenik načelnika beloruskog generalštaba Sergej Lagodjuk.
- Odluka o razmeštanju sistema Orešnik na teritoriji Republike Belorusije doneta je kao odgovor na korake koje preduzimaju SAD i Nemačka za raspoređivanje raketa srednjeg dometa u Evropi - rekao je on u video snimku objavljenom na Telegram Ministarstva odbrane zemlje.
Prema rečima Lagodjuka, Ministarstvo odbrane je od vrhovnog komandanta Aleksandra Lukašenka dalo zadatak da obezbedi da odbrambena industrija zemlje, u saradnji sa ruskim stručnjacima, nastavi da razvija ovo oružje.
Beloruski predsednik Lukašenko rekao je 6. decembra da je od ruskog kolege Vladimira Putina zatražio da Orešnik rasporedi u Belorusiji. Ruski predsednik je rekao da bi raketni sistem mogao da bude isporučen u drugoj polovini 2025.
(Tass)
BONUS VIDEO:
BELORUSKE MEHANIZOVANE JEDINICE U STANjU PRIPRAVNOSTI: Usled tekućeg upada Ukrajine u oblast Kurks
Preporučujemo
MINSK: Raspoređivanje „orešnika“ u Belorusiji odgovor Americi i Nemačkoj
07. 12. 2024. u 14:28
„NATO KONCENTRIŠE TRUPE“: Belorusija upozorava na opasnu situaciju na zapadnim granicama
06. 12. 2024. u 18:21
PUTIN I LUKAŠENKO DOGOVORILI: Zajedničko tržište električne energije Rusije i Belorusije
06. 12. 2024. u 16:00
"OREŠNIK" ĆE BITI POSTAVLjEN U BELORUSIJI: Lukašenko zatražio, Putin odmah odgovorio
06. 12. 2024. u 15:25 >> 15:34
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)