PRESTANITE DA ŠALJETE POGREŠNE SIGNALE: Kina oštro zapretila Amerikancima
KINA poziva SAD da prestanu da šalju pogrešne signale tajvanskim separatistima, rekla je u sredu portparolka kineskog ministarstva spoljnih poslova Mao Ning, komentarišući nedavnu primedbu američkog predsednika Džozefa Bajdena o mogućnosti uključivanja američke vojske u pomoć Tajvanu.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Prema transkriptu intervjua za Tajm od 28. maja, Bajden je rekao da neće isključiti mogućnost upotrebe američke vojne sile u slučaju kineske invazije na Tajvan.
- Pozivamo Sjedinjene Države da prestanu da šalju bilo kakav oblik pogrešnih signala protajvanskim separatističkim snagama - rekla je Mao novinarima.
Tajvanom se upravlja nezavisno od kontinentalne Kine od 1949. Peking na ostrvo gleda kao na svoju provinciju, dok Tajvan tvrdi da je autonomna država, ali izbegava da proglasi nezavisnost. Kina se protivi bilo kakvim zvaničnim kontaktima stranih država sa Tajpejom i smatra da je kineski suverenitet nad ostrvom neosporan.
BONUS VIDEO: PUTIN U PEKINGU - Pogledajte ceremoniju dobrodošlice ruskom lideru
Preporučujemo
SI UDARIO ZABRANU AMERIČKIM KOMPANIJAMA: Kina im zabranjuje trgovinu u zemlji
20. 05. 2024. u 11:00
KINA PRVI PUT VEŽBA OPŠTI NAPAD: Nenajavljeni manevri oko Tajvana, označene nove mete
23. 05. 2024. u 08:00
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)