VELIKA KRIZA: Evropa gubi uticaj zbog servilne politike prema SAD
POSLE početka sukoba u Ukrajini Evropa se suočila sa ozbiljnom krizom zbog čega je u velikoj meri izgubila uticaj, smatra ekonomista Aleksandar Paunov.
Foto Pixabay free images
On je u izjavi za TV „Bugarska 24“ podsetio i na eksplozije na „Severnim tokovima“ i odustajanju Evrope od ruskih energenata.
- Cena proizvoda koje oni proizvode raste, oni postaju nekonkurentni. U samoj zapadnoj Evropi se vrši deindustrijalizacija. Evropa gubi svoje velike kompanije, prebacujući ih u SAD - rekao je on.
Kako je dodao, Vašington je uvek strahovao od snažne ekonomske saradnje Rusije i zapadne Evrope i činio je sve da je onemogući.
- Vidimo kako Evropa, zbog servilne politike prema Americi, gubi svoj uticaj. SAD nikada nisu mogle da dozvole integraciju ruskih resursa i visoke tehnologije zapadne Evrope, jer ona bismo dobili treći ekonomski centar koji je bi bio između SAD i Kine. Čini mi se da su izbori za EP poslednji iz ekonomskih razloga - naveo je Paunov.
(Sputnjik)
Preporučujemo
"FAJNENŠEL TAJMS": Kina pronašla neočekivanog saveznika u borbi protiv SAD
12. 05. 2024. u 00:32
VANG JI: Sijeve posete Francuskoj, Srbiji, Mađarskoj ucrtavaju kurs za budućnost
11. 05. 2024. u 23:52
OTMICA PREDSEDNIKA VENECUELE Maduro se izjasnio nevinim: Ja sam pošten čovek; Kina -Niko neće biti svetski policajac; Počeo lov na izdajnike
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 19:46
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)