"TO BI BIO SKANDAL ISTORIJSKIH RAZMERA": Netanjahu prokomentarisao kakve bi posledice donela odluka MSP o hapšenju izraelskih zvaničnika
IZRAELSKI premijer Benjamin Netanjahu rekao je da bi to bio skandal istorijskih razmera ako bi Međunarodni krivični sud izdao naloge za hapšenje vladinih zvaničnika po optužbama u vezi sa vođenjem rata protiv Hamasa.
Foto: Tanjug/AP Photo
- Mogućnost da izdaju naloge za hapšenje za ratne zločine protiv komandanata Izraelskih odbrambenih snaga (IDF) i državnih funkcionera bio bi skandal istorijskih razmera - rekao je Netanjahu.
- Nikakva odluka, ni u Hagu ni bilo gde drugde, neće naškoditi našoj rešenosti da ostvarimo sve ciljeve rata – oslobađanje svih naših talaca, potpunu pobedu nad Hamasom i obećanje da Gaza više neće predstavljati pretnju za Izrael - dodao je Netanjahu.
(Reuters)
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKA VEŽBA - Filipini, SAD i Francuska u Zapadnom filipinskom moru
Preporučujemo
BIVŠA PORTPAROLKA ZELENSKOG: On najverovatnije koristi drogu, sve što kaže je laž (VIDEO)
VLADIMIR Zelenski najverovatnije koristi drogu, sve što govori je manipulacija ili laž i predstavlja najveću prepreku miru i opstanku Ukrajine, izjavila je Julija Mendel, bivši pres-sekretar ukrajinskog predsednika.
12. 05. 2026. u 14:48
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)