VLADI NE VERUJE DVE TREĆINE AMERIKANACA: Galup - Nagli pad poverenja i u pravosuđe i vojsku
POVERENjE javnosti u američku vladu, pravosuđe i vojsku naglo je opalo, čime su SAD dospele iza većine drugih zemalja Grupe sedam (G7), pokazuje nova Galupova analiza.
Foto Tanjug/AP
Otprilike 68 odsto Amerikanaca nema poverenja u svoju vladu, dok je poverenje u pravosuđe na 42 odsto, prenosi Glas Amerike.
Prema rezultatima analize, čak je i američka vojska, tradicionalno popularna institucija, doživela pad poverenja javnosti, sa 90 odsto u 2021. na 81 odsto prošle godine.
Čini se da je američka javnost podeljena po pitanju vojnog budžeta, iako Sjedinjene Države troše više na svoju vojsku nego sve druge zemlje G7 zajedno.
Otprilike 35 odsto anketiranih misli da je potrošnja previsoka, 29 odsto veruje da je preniska, a 33 odsto smatra da je to pravi iznos.
Prema rečima Benedikta Vigersa, analitičar Galupa, reč je o podacima koji odražavaju deo šireg trenda nepoverenja Amerikanca u svoje institucije.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Preporučujemo
AMERIČKA MORNARICA U UŽASNOM PROBLEMU: Britanski mediji - Smanjuje se snaga mornarice
12. 04. 2024. u 00:11
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)