JOŠ JEDNA ZEMLJA ŽELI DA PRISTUPI BRIKSU: Spremni smo da potpišemo bilateralne sporazume
NIGERIJA razmatra mogućnost pridruživanja BRIKS-u, izjavio je nigerijski ministar spoljnih poslova Jusuf Tugar.
Foto: Tanjug/AP Photo/Sunday Alamba
Tugar je istakao da je Nigerija posvećena jačanju diplomatskih i ekonomskih odnosa sa Rusijom, javila je Radio Nigerija.
Tugar je rekao da je Nigerija spremna da završi pripreme za potpisivanje svih bilateralnih sporazuma za unapređenje ekonomskih, političkih i kulturnih veza koje je sačinila bilateralna komisija, preneo je TASS.
Tugar je tokom posete Rusiji od 5. do 7. marta rekao da ceni podršku zvanične Moskve naporima administracije nigerijskog predsednika Bole Tinubua da ekonomski razvije zemlju.
BONUS VIDEO: PRVI SVETSKI TEMATSKI PARK U TOKIJU
Preporučujemo
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)