ŽELIMO BLISKE ODNOSE SA SAD: Britanski premijer ide u posetu Vašingtonu
BRITANSKI premijer Riši Sunak, povodom posete Vašingtonu sledeće sedmice, izjavio je da želi da izgradi bliske i iskrene odnose s američkim predsednikom Džozefom Bajdenom. Sunak bi trebalo da poseti glavni grad SAD u četvrtak i tamo razgovara s političarima u Kongresu, liderima iz poslovnog sveta, kao i sa šefom Bele kuće.
Foto: Tanjug
- SAD su naš najbliži saveznik. Mi smo jedni drugima partneri kojima se u svemu prvima okrećemo, od sigurnosti za naše ljude do rasta ekonomije. Svaki globalni problem rešavaćemo zajedno - rekao je Sunak uoči prve službene posete Vašingtonu otkako je postao premijer.
Sunak i Bajden trebalo bi da razgovaraju o poboljšanju ekonomskih veza i nastavku vojne podrške za Ukrajinu u ratu s Rusijom. Neće, međutim, biti reči o sporazumu o slobodnoj trgovini, rekao je Sunakov portparol.
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)