"DANAS SMO SVI OGREZLI U RATU" Orban: Mađarska i EU bi postigle velike stvari ako Brisel savlada "mađarofobiju"
MAĐARSKA i Evropska unija mogle bi zajedno da postignu velike stvari ako Brisel savlada svoju "mađarofobiju“, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban danas u Vespremu, u zapadnoj Mađarskoj, gde je otvorio Centar za ples i pokret ActiCity, kao deo projekta Vesprem-Balaton 2023, koji se realizuje u okviru programa Evropske prestonice kulture.
Foto: Profimedia/Luka Dakskobler/SOPA Images
Orban je zahvalio EU što je izabrala Vesprem i Mađarsku, za Evropsku prestonicu kulture.
On je dodao da bi Mađarska i Brisel mogli zajedno da urade velike stvari samo da su "briselske birokrate uspele da savladaju svoju dobro razvijenu mađarofobiju“, javila je agencija MTI.
Orban je ocenio da je šteta što je primer Vesprema izuzetak, a ne pravilo.
- EU je stvorena kao moderan oblik evropske saradnje za postizanje mira i prosperiteta, ali danas smo "ogrezli u ratu" - rekao je on, dodajući da su ekonomska situacija i izgledi sumorni.
- Ako Evropska unija ne može da ispuni svoju prvobitnu misiju, čemu služi", zapitao je mađarski premijer i poručio da ukoliko se ne odgovori na to pitanje - dani lepih tradicija i programa poput Evropske prestonice kulture su odbrojani".
BONUS VIDEO: POČELO OBELEŽAVANjE DANA POBEDE U MOSKVI - Veličanstvena parada na Crvenom trgu
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)