LAVROV PORUČUJE: Rusija je zainteresovana da se konflikt u Ukrajini završi što je pre moguće
RUSIJA je zainteresovana da se konflikt u Ukrajini završi što je pre moguće, izjavio je ministar inostranih poslova Rusije Sergej Lavrov.
Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool/Shutterstock/Ilustracija
-Jasno je da smo zainteresovani da se ukrajinski konflikt završi što je pre moguće. Mi smo nekoliko puta detaljno objašnjavali razloge svega onoga što se dešava i ciljeve. Mi smo detaljno, i ne jednom, već objasnili razloge za ono što se dešava i one ciljeve koje imamo u vezi s tim, rekao je Lavrov na brifingu nakon sastanka sa ministrom inostranih poslova Brazila Maurom Vieriom.
Dodao je da je sa brazilskim kolegom razgovarao „o kontekstu koji treba imati na umu da bi se takvi problemi rešavali ne na trenutnoj osnovi, već na osnovi dugoročnih sporazuma koji se pre svega moraju oslanjati na princip multilateralizma, imajući u vidu interes u sferi bezbednosti svih država bez izuzetka“.
Ruski ministar spoljnih poslova otputovao je u Latinsku Ameriku, gde će posetiti Brazil, Venecuelu, Nikaragvu i Kubu, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova. Turneja će trajati od 17. do 21. aprila.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - BORBE U BLIZINI SVATOVA I KREMENAJE: Ruski vojnici koriste sisteme "Grad" i haubice "Msta-S"
Preporučujemo
ZAMENIK ŠEFA PENTAGONA: Resursi SAD za pomoć Ukrajini su ogromni ali nisu neiscrpni
17. 04. 2023. u 18:41
SA KOG PUTA SU POLETELI UKRAJINSKI AVIONI? Otkriveno gde se nalazi priručna pista
14. 04. 2023. u 22:22
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)