"ITALIJA PRAVI RAJ" ZA KRADLJIVCE TAŠNI: U Milanu jedno hapšenje dnevno

U METROIMA i ne samo na tim mestima u Italiji kradu žene: Muškarci organizuju „baterije“ lopova, upravljaju ukradenim plenom, dele ga i zarađuju.

ИТАЛИЈА ПРАВИ РАЈ ЗА КРАДЉИВЦЕ ТАШНИ: У Милану једно хапшење дневно

Foto Tanjug-AP

„Italija je zemlja hendikepiranih, međutim raj za cigane“, „zemlja za cigansku zabavu“, gotovo je nadrealna konverzacija koju snimaju skriveni mikrofoni na trgu još u leto 2018, između Adrijane Omerović i njenog prijatelja.

I tako policija nastoji da uhvati ono što se zove jedna vrsta kriminalnog programa. Istraga se odnosi na grupe, sve rođake onih koji upravljaju poslom krađe tašni, ili sadržaja iz tašni, u metroima, oranizovanim sistemom.

Gde kradu? U zonama gde se kreće mnogo stanovištva, ide se na posao, sa posla, među turistima. Japanci su im posebno na meti. Kada se isprazni leti Milano presele se na morske obale, ili u Firencu, Veneciju, Rim, gde ima mnogo turista.

Ministarstvo Unutrašnjih poslova to naziva „krađe sa spretnošću“. Od 21.560 prijavljenih krađa u 2021. godina pa do sada se stiže do broja od preko 25.000.

U poslednja tri meseca 2022. godine mobilne jedinice policije krenule su u lov na grupe lopova tašni. Hapšenja je bilo mnogo, jedno dnevno, do polovine marta čak 75.

Lopovi su Egipćani, Marokanci, Bugari, Južnoamerikanci, Romi, žene, strankinje, bez pokriveniog lica, često i maloletnice. Iza bande žena „trudnih lopova“ stoji organizovani sistem: Kako je pokazala istraga, najpoznatija je grupa Omerović - kradu zajedno, sa sestrama, suprugama, rođakama istinskih organizatora.

U Milanu se pokrenuo u lov na lopove, jedna forma privatne kontrole „Milanobeladadio“. Momci i devojke upadaju u metro, zaustavljaju ga i alarmiraju:  „U metrou lopovi“. I izbaciju uh napolje. Tako su hteli i da dokumentuju šta se događa u glavnom gradu Lombardije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

DA LI JE JUTARNJA RAKIJICA OTROV ILI LEK? Stručnjak za toksikologiju razbila mitove (VIDEO)