ISTRAGA ŽELEZNIČKE NESREĆE U GRČKOJ: Nađena crna kutija, šef stanice pogrešno preusmerio i drugi voz
ŠEF železničke stanice u Larisi je nekoliko sati pre nedavnog sudara dva voza u Grčkoj, u kojoj je poginulo 57 ljudi, preusmerio prigradski voz u Larisi na pogrešan kolosek, objavila je danas televizijska stanica "SKAI".
Foto: AP Photo/Giannis Papanikos
Prema istim informacijama, mašinovođa prigradskog voza je shvatio to i ukazao na grešku.
Kako je prenela televizija, na mestu sudara je pronađena je i crna kutija jednog od dva voza, a za sada nije precizirano kojem vozu pripada, preneo je Katimerini.
Prema objavi televizije Alfa, mašinovođa je pitao šefa stanice "da li je sve u redu", ali šef stanice Larise nije dao odgovor.
Šef stanice suočava se sa teškim optužbama za narušavanje bezbednosti u saobraćaju, a za to del mu je zaprećena kazna od deset godina zatvora do doživotne robije.
On se suočava i sa optužbama za višestruko ubistvo iz nehata, ali i optužbama za nanošenje telesnih povreda.
Prema optužnici koja je podignuta protiv njega, propusti su ozbiljni, ne svode se samo na njegovu grešku što je voz uputio u pogrešnom smeru, već e navodi i da je mogao da vidi voz koji je pogrešno skrenuo i da ispravi svoju kobnu odluku.
Preporučujemo
MARŠ STUDENATA U ATINI: Nose crne balone, traže odgovornost za železničku nesreću
03. 03. 2023. u 15:32
DVOSTRUKO UBISTVO: Porodična tragedija zbog koje se glumica povukla iz javnosti
03. 03. 2023. u 22:26
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)