OMELI IH TURSKI NAPADI: Sirijski Kurdi prekinuli akcije protiv Islamske države
GLAVNOKOMANDUJUĆI kurdske oružane frakcije u Siriji koju podržavaju SAD izjavio je danas da su obustavljene operacije protiv Islamske države (ID) zbog prošlonedeljnih napada turskih oružanih snaga na sever Sirije.
Foto: Printscreen
Mazlum Abdi iz Sirijskih demokratskih snaga rekao je novinarima da se posle skoro nedelju dana turskih vazdušnih udara na severnu Siriju, Ankara sada priprema za kopnenu ofanzivu, navodeći da se i opozicioni borci koje podržava Turska pripremaju za učešće u tim operacijama, prenosi AP.
On je dodao da su turski udari tokom protekle nedelje naneli ozbiljnu štetu infrastrukturi u regionu, ocenivši da Turska koristi smrtonosni bombaški napad u Istanbulu 13. novembra za koji okrivljuje kurdske grupe kao izgovor za vojne operacije.
Kurdske organizacije negirale su bilo kakvu umešanost u napad u Istanbulu u kojem je ubijeno šest, a ranjeno više desetina ljudi.
U znak odmazde za napad u Istanbulu, Turska je pokrenula tokom protekle nedelje talas vazdušnih napada na kurdske pobunjenike koji se kriju u susednoj Siriji i Iraku.
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Ruski helikopteri u akciji - objavljeni snimci žestokih napada Mi-35 (FOTO/VIDEO)
26. 11. 2022. u 07:06 >> 01:18
TRAMP ŽESTOKO PRETIO IRANU, POMENUO I SRBIJU: Američki predsednik oborio rekord, govorio skoro dva sata pred Kongresom
AMERIČKI predsednik Donald Tramp postavio je rekord u najdužem govoru o stanju nacije, koji je trajao jedan sat i 50 minuta, nadmašivši rekord koji je Bil Klinton postavio tokom svog poslednjeg obraćanja 2000. godine.
25. 02. 2026. u 07:31
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)