EKO-DEMONSTRANTI SE LEPE ZA DINOSAURUSA: Traže da se vožnja u Austriji ograniči na 100 km/h
DVOJICA eko-terorista zalepili su se za izložbu dinosaurusa u Prirodnjačkom muzeju u austrijskoj prestonici u četvrtak u znak protesta protiv fosilnih goriva. Skelet nije pretrpeo nikakva oštećenja, a akrobaciju je ubrzo prekinula policija.
Foto: Tvitter / @letztegenAT
Žene, koje su deo klimatskog pokreta Poslednja generacija organizovale su akciju "ispred ostataka izumrlih divova" kako bi pozvale vladu te zemlje da "zaustavi izumiranje čovečanstva". Da bi se postigao ovaj cilj, oni su predložili uvođenje ograničenja brzine od 100 km/h na auto-putevima kao "neposrednu meru" za smanjenje emisije ugljen-dioksida.
Jedna od aktivistkinja Jelena Saf insistirala je da se svet ubrzano spušta u "klimatski pakao". Ona je opisala ograničenje brzine kao prvu jednostavnu protivmeru koja neće koštati ništa. - Mi nismo dinosaurusi. Imamo izbor - rekao je aktivista.
Lokalni policajci su koristili rastvarač da bi odlepili aktiviste sa postolja. Policija je saopštila i da će podneti prijave zbog narušavanja javnog reda i mira, dodajući da se aktivisti sumnjiče da su oštetili imovinu muzeja.
Ograničenje brzine na auto-putevima u Austriji je trenutno 130 km/h
Ovaj incident je poslednji u nizu protesta usmerenih na muzejske eksponate u Evropi i šire. Nedavno su aktivisti grupe za kampanju pod nazivom „Stop subvencijama za fosilna goriva“ vandalizirali čuvenu „Kempbelovu supu I“ Endija Vorhola u Australijskoj nacionalnoj galeriji u Kanberi kako bi pozvali vlasti da "odmah zaustave sve subvencije industriji fosilnih goriva".
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
LUDILO ZAHVATILO CEO SVET: Pire krompir na Moneovoj slici od 111 miliona dolara (VIDEO)
23. 10. 2022. u 18:50 >> 19:11
ZBOG PARKINGA U BEOGRADU: Izvukao sanduk za municiju na ulicu (FOTO)
10. 11. 2022. u 13:15
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (4)