OPASAN PLAN TURSKE: Erdogan bi da ukine pravo veta u Savetu bezbednosti
24. 09. 2022. u 10:08
MINISTAR spoljnih poslova Turske rekao je da bi Savet bezbednosti trebalo da bude proširen, a da „velika petorka“ više nema pravo veta.
Pa ne laje kerče zbog sela nego zbog sebe-oće ture da radi posle toga šta hoće
Turska je samo port parol velike cetvorke i njihovih fasistickih slugana,koi godinama zele da izbace Rusiju iz PON a sada i Kinu,,zato zele najpre da svedu njhovu moc u Savetu na sto nize grane uvodeci poslusnike Zapada i njihove nacisticke politike,,onda bi bili sigurni da sve sto rade UN ce blagosiljati,,doduse i dosada je tako ,,nato i usa rade sta im je volja UN mulci cute i broje pare ( korupcija ) kojima je placeno njihovo cutanje
Svi oni koji su bili okupatori ne bi trebalo da imaju pravo da budu u Savetu Bezbednosti i koji su bilo kad uvodili sankcije bilo kome, bavili se terorizmom, vodili ratove i slično. Pa da vidimo koliko to njih ima u svetu i ko se time nije bavio. Onda će nastupiti mir u svetu. Naravno da tu mislim i na Srbiju.
Povezane vesti
ERDOGAN I PUTIN DISKUTOVALI U "ČETIRI OKA" Turski lider: "Mir nije daleko"
TURSKI predsednik Redžep Tajip Erdogan je, nakon sastanka sa predsednikom Ruske Federacije Vladimirom Putinom u Turkmenistanu, izrazio nadu da će i sa američkim predsednikom Donaldom Trampom razgovarati o mirovnom planu Ukrajine i Rusije, uz ocenu da "mir nije daleko", saopšteno je jutros iz kabineta turskog predsednika, preneo je Rojters.
13. 12. 2025. u 13:48
"EVROPA SPREMA GRANDIOZNU PREVARU" Putin i Erdogan upozorili: Zaplena ruskih aktiva slomila bi međunarodni finansijski sistem
PREDSEDNICI Rusije i Turske Vladimir Putin i Redžep Tajip Erdogan razgovarali su o namerama evropskih zemalja da, kako je ocenjeno, izvedu „grandioznu prevaru“ sa ruskim aktivima i saglasili se da bi takvi nepromišljeni koraci doveli do urušavanja Breton-vudskog sistema i osnova međunarodne finansijske arhitekture.
12. 12. 2025. u 17:53
ALARM IZ TURSKE ZBOG SITUACIJE U UKRAJINI: Raste rizik od eskalacije
TURSKI Savet za nacionalnu bezbednost upozorio je na rastuće rizike od eskalacije u kontekstu sukoba u Ukrajini i naglasio potrebu za diplomatskim naporima.
26. 11. 2025. u 19:56
Najnovije iz rubrike
KRVOPROLIĆE: Ubio tinejdžera nožem, dvojicu ranio (FOTO)
MLADIĆ je nožem ubio tinejdžera u japanskom gradu Osaki, ranivši još dvojicu.
15. 02. 2026. u 23:40
PUŠKOV: Evropa nema odgovore na pitanje zašto je potrebna u pregovorima o Ukrajini
RUSKI senator Aleksej Puškov izjavio je da evropski političari ne pružaju ubedljive argumente u prilog učešća EU u pregovorima o rešavanju sukoba u Ukrajini.
15. 02. 2026. u 23:20
ZAŠTO JE PUŠTEN VOZAČ TRAMVAJA SMRTI? "Strujni udar od 600V i vozilo 'zalepi'" Šta je sve izjavio Adnan pred sudom
ODLUKA Kantonalnog suda u Sarajevu o puštanju iz pritvora vozača tramvaja GRAS-a Adnana Kasapovića takođe sadrži sadržaj izjava dvojice vozača tramvaja GRAS-a i svedoka. Pored toga, sadrži nalaze veštaka.
15. 02. 2026. u 23:01
UDAR NA UGLED: Politikolog objasnio zašto Zelenski vređa Viktora Orbana
POLITIKOLOG Ivan Mezjuho je u intervjuu za RT objasnio izjavu Vladimira Zelenskog o mađarskom premijeru Viktoru Orbanu.
15. 02. 2026. u 23:00
FICO IZNEO JASAN STAV: Zapad mora da obnovi dijalog s Rusijom
Zapadne zemlje moraju da obnove dijalog sa Rusijom i njenim predsednikom Vladimirom Putinom, izjavio je slovački premijer Robert Fico.
15. 02. 2026. u 22:30
Komentari (4)