NEMAČKA MOLI DA SPASE PRIVREDU: Ruski gas neophodan, sankcije fatalne za EU ekonomiju
NEMAČKOJ privredi je očigledno potreban ruski gas, čija je nestašica dovela do viših cena i energenata i osnovnih sirovina, rekao je saksonski premijer Mihael Krečmer za Di Velt .
Foto: Profimedia
Premijer Saksonije Krečmer zahtevao je spasavanje nemačke privrede gasom iz Rusije.
On je istakao da bi zbog aktuelne politike antiruskih sankcija Nemačka mogla da se suoči sa ozbiljnijim ekonomskim posledicama nego posle krize 2008-e godine.
- Patimo od rasta cena struje i svih potrebnih proizvoda, od brašna i papira do aluminijuma. Niko ne razume da kupujemo gas iz škrinjica u SAD , ali ne razvijamo svoja polja. I, konačno, ruski gas. Naravno da nam je potreban! Kraj sukoba treba da nam pruži šansu da se vratimo trgovini gasom sa Rusijom - rekao je premijer Saksonije.
Političar je požalio da su lokalne fabrike azota bile prinuđene da se zatvore zbog skoka cena goriva i struje.
- Pogledajte tržišne cene na Energetskoj berzi u Lajpcigu. Cene su veliki problem. Savezna vlada mora da se probudi i konačno reaguje. To zahtevaju privredne komore i trgovinska udruženja - rekao je on.
Nakon početka ruske specijalne operacije demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine, EU je prvo uvele, a zatim pojačala sankcije na Moskvu.
Mnoge zemlje su najavile zamrzavanje ruske imovine i počele su da izmišljaju načine da napuste energiju iz Rusije.
Ove mere su se ispostavile kao problem za Evropu i Sjedinjene Države, jer su izazvale povećanje cena hrane i goriva.
BONUS VIDEO:
POMRAČENjE U BERLINU: Bez ambijentalnog osvetljenja zbog štednje
Preporučujemo
SNAŽNA PODRŠKA IZ BUDIMPEŠTE: Sijarto poručio - Srbija pouzdan partner za stabilan protok gasa Turskim tokom
03. 09. 2022. u 12:33 >> 12:35
GDE JE POŠLA OVAKVA? Hilari Klinton iznenadila pojavom na crvenom tepihu (FOTO)
01. 09. 2022. u 15:47
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (3)