GRČKI PREMIJER UPOZORAVA: Evropska ekonomija neće moći da zameni ruski gas
EVROPSKA ekonomija neće moći u potpunosti da zameni ruski gas, izjavio je grčki premijer Micotakis.
Foto Tanjug/AP
Evropa mora da pazi na sankcije Rusiji kako one ne bi više naškodile zemljama EU nego Rusiji, pošto evropska privreda ne može u potpunosti da napusti ruski prirodni gas, kaže grčki premijer.
Prema njegovim rečima, prva i osnovna briga vlade od samog početka njegovog mandata je da obezbedi energetsku samostalnost i autonomiju zemlje, sa akcentom na „zelenu” energiju korišćenjem obnovljivih izvora, kojih, prema njegovim rečima, Grčka ima u izobilju.
BONUS VIDEO:
BRITANSKI PLAĆENIK U UKRAJINI: Niko nije ni dinara dobio za ratovanje
Preporučujemo
ALIJEV JASAN: Azerbejdžan se neće takmičiti sa Rusijom na tržištu gasa Evropske unije
29. 04. 2022. u 16:29
ONI PLAĆAJU RUSKI GAS U RUBLjAMA: Evo ko je od Evropljana prihvatio zahtev Moskve
27. 04. 2022. u 21:54
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)