NAJBOLJI REZULTAT KOJI JE DESNICA IKADA OSTVARILA: Le Pen obećala da nikada neće napustiti Francuze, pa zapevala Marseljezu (VIDEO)
- MILIONI naših sunarodnika su glasali za promene – poručila je u nedelju uveče Marin Le Pen, koja je izgubila na u drugom krugu predsedničkih izbora protiv Emanuela Makrona kome je primalo 57,60 odsto glasova, prema prvim preliminarnim rezultatima.
Foto: AP Photo/Francois Mori
Ona se zahvalila svima koji su joj dali glas i poručila da joj to čini čast.
Ovo je, sa 42,40 odsto, najbolji rezultat koji je krajnja desnica ikada ostvarila na predsedničkim izborima u Francuskoj.
Le Penova je iz Paviljona Armenonvil u Parizu, samo desetak minuta posle 20 sati kada su objavljeni prvi rezultati, naglasila da je odlučnija nego ikad da nastavi svoju borbu u odgovoru na iskazane zabrinutosti Francuza. Istovremeno se već okrenula predstojećim parlamentarnim izborima u junu, naglasivši da se nazire velika politička rekompozicija u zemlji.
- Počinjemo večeras veliku borbu za parlamentarne izbore – istakla je Le Penova i poručila da će je voditi "sa svima koji su imali hrabrosti da se suprostave Makronu."
Navela je i da "istorijski skor stvara nadu za velikim brojem poslanika."
- Nikada neću napustiti Francuze – završila je Le Penova obraćanje pred svojim pristalicama, uz reči "Živela Republika, Živela Francuska" i akapela za govornicom povela Marseljezu.
Preporučujemo
PRVO OBRAĆANjE MARIN LE PEN: "U porazu sam našla nadu, bitka za parlament je počela!"
24. 04. 2022. u 20:36
PRVI REZULTATI FRANCUSKIH PREDSEDNIČKIH IZBORA: Makronu još jedan mandat
24. 04. 2022. u 20:02
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (6)