PUCNJAVA NA GRČKO-TURSKOJ GRANICI: Poginula žena, krvava noć na Marici
U PUCNjAVI na grčko-turskoj granici poginula je žena migrant dok je sa drugima pokušala da pređe reku Maricu koja razdvaja dve zemlje, saopštila je grčka policija.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Nije poznato ko je pucao u incidentu.
Grčka policija patrolira oblašću oko Marice koja je u tom delu širine 60 do 70 metara i preko koje migranti pokušavaju da pređu, navodi se u izjavi neimenovanog policajca za AP.
Kako se tvrdi, policajci su uočili vise migranata na turskoj strani nešto pre 21 sat sinoć.
Grčka policija navodi da je primetila 11 osoba na čamcu i da su policajci uperili svetlo ka njima uz povike "Policija. Vratite se".
Kao odgovor, rekao je policajac, začula se serija hitaca sa turske strane.
Grčki policajci nisu mogli da otkriju izvor pucnja u mraku i legli su na zemlju da se zaštite ispalivši pucnje u vazduh u znak upozorenja.
Čamac se približio grčkoj obali i pet osoba se iskrcavalo od kojih su četiri stigle do obale dok je peta ostala da pluta u vodi.
Policija je stigla do tela, a kada su ga izvukli ispostavilo se da je žena mrtva.
Nije poznato šta je sa preostalih šest osoba, ali graničari navode da oni nisu ušli u Grčku.
Autopsija je utvrdila da je žena preminula od hica iz vatrenog oružja i da je metak ispaljen iz blizine i malokalibarskog oružja.
Grčka policija navodi da oni ne koriste takvo oružje. Zvanična istraga još nije završena.
BONUS GALERIJA: Černobilj - nekad i sad
BONUS VIDEO: RUSKA BESPILOTNA LETELICA U AKCIJI - Prikazano kako prate ukrajinsku vojsku
Preporučujemo
ZELENSKI ZA SI-EN-EN: Protiv Rusije bi mogli da se borimo sledećih deset godina
17. 04. 2022. u 18:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)