NIŠTA OD NOVIH SANKCIJA MOSKVI: EU nije odobrila novi paket kaznenih mera za Rusiju
DIPLOMATE EU nisu odobrile novi paket sankcija Rusiji, koji je predložila Evropska komisija jer treba da se reše tehnička pitanja, uključujući to da li će zabrana uvoza uglja iz Rusije uglja uticati na postojeće ugovore, javlja Rojters pozivajući se na neimnovane izvore.
Foto AP
Evropska komisija predložila je u utorak zabranu uvoza svih vrsta uglja iz Rusije, kao deo šireg paketa mera, kojim bi se dodatno ograničila trgovina sa Moskvom.
Sankcije moraju da odobre vlade EU, ali je na današnjem sastanku izaslanika EU izražena zabrinutost po tom pitanju, rekla su tri neimenovana izvora za Rojters.
Kako su naveli, jedno od ključnih pitanja iznela je Nemačka, koja je najveći uvoznik ruskog uglja.
Berlin je tražio pojašnjenje o tome da li će zabrana uglja uticati na postojeće ugovore ili samo na buduće ugovore, dodaju izvori britanske agencije.
Portparol nemačkog izaslanika u Briselu je, kako navodi Rojters, odbio da komentariše ovo pitanje.
Nemačka je ranije blokirala pokušaj EU da zabrani uvoz ruskog uglja, kao odgovor na krizu u Ukrajini.
BONUS VIDEO: AKCIJA KOD MARINIKE: Ruska artiljerija udara po ukrajinskim položajima
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)