ORBAN ODGOVORIO ZELENSKOM: Mađarska dosledna protivljenju sankcijama Rusiji
MAĐARSKI premijer Viktor Orban odgovorio je ukrajinskom predsedniku Viktoru Zelenskom koji je izrazio nezadovoljstvo stavom Budimpešte.
Foto Tanjug/AP
- Mi nismo Ukrajinci, nismo Rusi. Mi smo Mađari - rekao je Orban.
Na pitanje „na čijoj je strani Mađarska?“ Viktor Orban je odgovor da je Mađarska je na strani Mađarske.
Budimpešta se ranije usprotivila proširenju antiruskih sankcija na energetiku i poručila da neće dozvoliti isporuku oružja Ukrajini preko svoje teritorije što je izazvalo nezadovoljstvo u rukovodstvu Ukrajine.
- Mađarska je protiv širenja antiruskih sankcija na energente jer bi to dovelo do zastoja njene privrede u najkraćem mogućem roku - izjavio je premijer Mađarske.
Prema njegovim rečima, nije samo Mađarska protiv energetskih sankcija:
- Srećom, neke druge zemlje su iznele slične argumente, pa je zdrav razum prevladao i gas i nafta će nastaviti da pritiču u Mađarsku - dodao je Orban.
- Ne dozvoljavamo da Mađarska bude gurnuta u rat. Nećemo da šaljemo vojnike ili oružje u Ukrajinu. Mađarska nam je na prvom mestu - poručio je Orban na Fejsbuku.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
FRANCUSKA U KOLAPSU ZBOG SANKCIJA: Redovi na pumpama, kamiondžije u štrajku
Preporučujemo
ORBAN O NOVIM SANKCIJAMA RUSIJI: Nije samo Mađarska protiv energetskih sankcija
25. 03. 2022. u 10:20
MEDVEDEV O PRITISCIMA NA RUSIJU: Sankcije će samo ujediniti rusko društvo
25. 03. 2022. u 08:27
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (2)