NOVI RAST CENA NAFTE: Barel obara sve rekorde
CENA nafte od jutros je u velikom porastu. Vrednost barela na londonskom tržištu jutros je skočila na 118 dolara, dok je cena na američkom tržištu 114 dolara po barelu. To je rast od oko 10 odsto u odnosu na juče.
Foto: AP Photo/Sue Ogrocki
Pre desetak dana cene naftnih derivata bile su u padu i išle su do nivoa i ispod 100 dolara, piše Blic.
Prethodno je barel vredeo 130 dolara, ali ova najviša vrednost trajala je jedan dan.
Ovakvom novom kretanju u rastu cena doprinele su informacije da će ove nedelje uslediti niz sastanaka na vrhu između vlada Evropske unije i američkog predsednika Džoa Bajdena s ciljem da se pojača odgovor Zapada prema Moskvi zbog napada na Ukrajinu, pri čemu će EU, pored ostalog, razmotriti da li da uvede zabranu uvoza nafte iz Rusije.
Preporučujemo
BAJDENOVE TEŠKE REČI UPUĆENE PUTINU: Optužbe na račun šefa Kremlja zbog biološkog oružja
22. 03. 2022. u 07:45
ZAHAROVA PORUČILA BELOJ KUĆI: Severni tok 2 se sam zatvorio, niste to vi tražili?
22. 03. 2022. u 01:57
MOSKVA KINŽALIMA UPOZORAVA NATO: Nemački ekspert o ruskim hipersoničnim raketama - Alijansa nema odbranu
22. 03. 2022. u 00:38 >> 00:47
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (1)