DONJECK POD UDAROM: Borbe trajale celu noć u Makejevki
UKRAJINSKE snage izvode masivni napad na Donjeck, saopštio je gradonačelnik tog grada Aleksej Kulemzin.
Foto printskrin telegram rybar
On je pozvao sve građane da se sakriju u podrume ili skloništa kako bi se izbegle civilne žrtve.
Istovremeno, Zajednički centar za kontrolu primirja saopštio je da su ukrajinske snage gađale i Pantelejmonovku, takođe u Donjeckoj Narodnoj Republici, te da je ispaljeno šest granata kalibra 120 milimetara.
Za sada se ne navodi da li je u napadima bilo žrtava ili ranjenih.
Makejevka: Grmele borbe cele noći
Čini se da se borbe ne vode na kućnom pragu, već i da su ga prešle i ušle u kuće. A ovako su kuće drhtale još samo 2014. i 2015. godine.
Slušamo kako gađaju iz sistema „Grad“, teška artiljerija. Noćas je naša PVO oborila nešto slično raketi Točka U. Zaključili smo to zato što je eksplozija koju smo videli na nebu bila skroz na periferiji grada, a fragmenti rakete su skupljeni u centru, javlja dopisnik kanala Donbas rešaet iz Makejevke.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
RUSKI DRON RAZNEO ARTILjERIJU: Pogledajte snimak napada na ukrajinske višecevne raketne bacače
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Žestoke borbe na jugu i kod Kijeva i Harkova; Bajden daje 13,6 milijardi dolara pomoći (FOTO/VIDEO)
15. 03. 2022. u 07:18 >> 03:35
AMERIKANCI PRETE SVETU: Nećemo dozvoliti nikome da pomogne Rusiji oko troškova rata
14. 03. 2022. u 23:54
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)