KRIZA SE NASTAVLJA: Amerika šalje novu partiju oružja Ukrajini
SAD će u narednim nedeljama isporučiti Ukrajini novu partiju „pomoći“ za jačanje njenog odbrambenog potencijala, saopštio je Stejt department.
Foto: Ministarstvo odbrane Ukrajine
- Kao što znate, prošle godine smo isporučili Ukrajini više bezbednosnih sistema, nego bilo kada od 2014. godine. Uveravam vas, te isporuke se nastavljaju i u narednim nedeljama ih je planirano još više. Ako Rusija izvrši invaziju na Ukrajinu, mi ćemo Ukrajince obezbediti sa dodatnim odbrambenim materijalom - saopštili su u Stejt departmentu, uoči posete državnog sekretara Entonija Blinkena Kijevu i Berlinu 18-20 januara.
Kako su saopštili u američkom spoljnopolitičkom resoru, sastanak Blinkena i ruskog ministra inostranih poslova Sergeja Lavrova biće održan 21. januara u Ženevi.
BONUS VIDEO:
PANIKA U AMERICI: Trupe, duge cevi, vanredno stanje... Šta sledi narednih dana?
(Sputnjik)
Preporučujemo
STOLTENBERG: Predložio sam da se što pre nastave pregovori o bezbednosti sa Rusijom
18. 01. 2022. u 16:01
OŠTRA REAKCIJA ITALIJANSKOG LISTA NA IZJAVU FON DER LAJEN O VENECUELI: "Njoj pripada nagrada za najnedostojniju izjavu"
ITALIJANSKI list L’AntiDiplomatico, poznat po kritičkom odnosu prema politici EU i NATO, oštro je reagovao na izjave predsednice Evropske komisije Ursule fon der Lajen posle američkih udara na Venecuelu.
04. 01. 2026. u 10:37
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)