RASTE POPULARNOST MERKELOVE: I dalje je omiljena nemačka političarka iako je u penziji
POPULARNOST bivše nemačke kancelarke Angele Merkel raste iako već neko vreme nije u politici, kao ni na čelu vlade.
Foto: EPA
Prema najnovijoj anketi INSA sprovedenoj za ''Bild'', Merkel ne samo što se nalazi na prvom mestu kao najomiljenija nemačka političarka, nego je tu prednost uvećala u poslednjih mesec dana, uprkos povlačenju iz politike.
Bivša kancelarka sada ima podršku 59,3 odsto građana, što je za tri procentna poena više u odnosu na rezultate ankete od 29. novembra.
Na drugom mestu najpopularnijih nemačkih političara je ministar zdravlja Karl Lauterbah, dok je na trećem mestu i dalje aktuelni kancelar Olaf Šolc sa 51 odsto podrške ispitanika.
BONUS VIDEO- ŠEST "MIGOVA" DOČEKALO ANGELU MERKEL: Sigurno nebo tokom posete nemačke kancelarke Srbiji
Preporučujemo
RUSKO MINISTARSTVO SPONjNIH POSLOVA OCENjUJE: Razočarani smo odnosima sa Nemačkom
17. 01. 2022. u 16:46
NEMAČKA MINISTARKA PRETI RUSIJI: Moskva će platiti visoku cenu ako napadne Ukrajinu
17. 01. 2022. u 13:21
PREVIRANjA NA TRŽIŠTU ZBOG ENERGETSKE KRIZE: Nemačke kompanije traže dodatne kredite
15. 01. 2022. u 09:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)