POSLE 131 DANA ŠTRAJKA GLAĐU: Izrael oslobodio zatvorenika koga je držao u administrativnom pritvoru

Танјуг

05. 12. 2021. u 19:02

IZRAELSKE vlasti oslobodile su danas palestinskog zatvorenika Kajeda Fasfusa, dve nedelje nakon što su potpisale sporazum o oslobađanju kojim je okončan njegov maratonski 131-dnevni štrajk glađu, saopštio je Klub palestinskih zatvorenika.

ПОСЛЕ 131 ДАНА ШТРАЈКА ГЛАЂУ: Израел ослободио затвореника кога је држао у административном притвору

Foto: Tanjug/AP Photo

Fasfus (32) je ostao u izraelskoj bolnici od okončanja štrajka 23. novembra, preneo je AP.

On je jedan od šestorice zatvorenika koji su štrajkovali glađu, protestujući protiv kontroverzne politike Izraela "administrativnog pritvora”, koja omogućava da osumnjičeni budu zadržani na neodređeno vreme bez podizanja optužnice.

Izrael navodi da je takva politika neophodna da bi se opasni osumnjičeni držali u zatvoru, kako ne bi bile otkrivene osetljive informacije koje bi mogle razotkriti vredne izvore.

Palestinci i grupe za poštovanje ljudska prava navode da ta praksa negira pravo na zakonit proces, dozvoljavajući Izraelu da drži zatvorenike mesecima ili čak i godinama, bez dokaza protiv njih.

Zakon se retko primenjuje prema Izraelcima, navela je agencija.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

PO DOSTOJEVSKOM: Ovih 6 znakova otkrivaju ZLE LJUDE