NATO PONOVO IZAZIVA RUSIJU: Američki raketni razarač krenuo ka Crnom moru
AMERIČKI raketni razarač „Labun“ krenuo je ka Crnom moru kako bi učestvovao u bezbedonosnim operacijama na moru, saopštila je Šesta flota američke ratne mornarice na Tviteru.
Foto: EPA
- Brod Američke ratne mornarice ‘Labun’ krenuo je ka severu Crnog mora kako bi učestvovao u operaciji održavanja bezbednosti na moru. Ratna mornarica SAD redovno sarađuje sa našim NATO saveznicima i partnerima u Crnom moru - navodi se u saopštenju.
Razarač Američke ratne mornarice „Labun“ tipa „Arli Berk“ je počeo da se koristi 1995. godine. U svom naoružanju ima brodski protivraketni sistem „Idžis“ i može da ponese do 56 krstarećih raketa „Tomahavk“ opremljenih nuklearnim bojevim glavama.
Na brodu se nalazi i helikopter SH-60 „Si hok“, dok posadu broda čini 337 vojnika.
(Sputnjik)
Preporučujemo
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (1)