ŽELE DA ZAUSTAVE “POPLAVU” ODLIKAŠA: Hrvatska uvodi malu maturu
U Hrvatskoj se posle uvođenja državne mature priprema i projekat uvođenja tzv. "male mature", odnosno nacionalnog ispita na kraju osmog razreda.
Ilustracija / Foto N. Živanović
Tako će, od iduće godine, uz ocene iz osnovne, za upis u željenu srednju školu vrlo važni biti i rezultati postignuti na maloj maturi, prenosi Indeks pozivajući se na HRT.
"Sad ćemo dati nalog Nacionalnom centru da krene s izradom projekta nacionalnih ispita i to za osnovne škole, ono što su nam rekli najbolja je provera u 5. i 8. razredu", rekao je ministar prosvete Radovan Fuks.
Poplava odlikaša u osnovnoj školi, zbog uspeha pritisci roditelja i učenika na učitelje, učenje isključivo radi ocena, a ne znanja - sve su to argumenti da se proverom nacionalnim ispitima utvrdi stvarno znanje osnovaca.
Preporučujemo
NE SMIRUJE SE TLO U ZAGREBU: Još jedan zemljotres pogodio prestonicu Hrvatske
22. 09. 2020. u 08:09
PARANOIČNE TVRDNjE HRVATSKIH OBAVEŠTAJACA: Evo šta piše u izveštaju SOA o Srbiji
22. 09. 2020. u 10:00
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)