DAN NAKON MASAKRA U GIMNAZIJI U SANSKOM MOSTU: Otkrivene nove informacije o ubici
TROSTRUKI ubica iz Sanskog Mosta Mehmed Vukalić koji je hospitalizovan u Univerzitetsko-kliničkom centru Republike Srpske kada je, nakon zločina koji je počinio u školi, pokušao da se ubije, svestan je i budan.
Foto: AP Photo/Edvin Zulic/Društvene mreže
Marko Kantar, načelnik Službe za torokalnu hirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske, rekao je novinarima da su u sredu primili pacijenta sa prostrelnom ranom grudnog koša i povredama pluća.
- Hitno smo ušli u salu i operisali ga. Pacijent je stabilno i očekujem da bude sve dobro. Metak je ušao na prednju stranu grudnog koša, a izašao na leđa i bio je jako blizu srca. Trenutno je stabilnog stanja i van životne opasnosti, ali to ne znači da se to ne može promeniti - naveo je Kantar.
Pripadnici MUP RS se nalaze na UKC i obezbeđuju deo gde leži Vukalić.
Butik
GRAĐANI Sanskog Mosta koji poznaju Vukalića kažu da je bio nezadovoljan na poslu, ali je itekako situiran i vlasnik je butika u tom mestu. Nakon što je završen uviđaj u Gimnaziji policija je "izvršila i pretrese vozila, kao i stambenih i popratnih objekata, potvrdio je Adnan Beganović, portparol MUP Unsko-sanskog kantona.
Vukalić je u sredu ujutru brutalno ubio direktora Gimnazije u Sanskom Mostu Nijaza Halilovića, sekretaricu Nisvetu Kljunić i profesorku engleskog jezika Gordanu Midžan.
Prema informacijama iz istrage, on je iz automatske puške ispalio više od deset metaka. Samo u kancelariji direktora škole pronađeno je najmanje šest čaura.
Trebalo da idu u penziju
NAKON trostrukog ubistva koje je u crno zavilo Sanski Most otkriveno je i da je ubijena Gordana Midžan, profesorka engleskog jezika, trebalo u penziju za nekoliko dana. Ovu informaciju izneo je Faris Hasanbegović, načelnik Sanskog Mosta, koji je kazao i da je i drugo dvoje prosvetnih radnika koje je Vukalić ubio, takođe trebalo uskoro u penziju.
- Profesorku engleskog jezika Midžan i sekretaricu Kljunić ubio je na drugoj strani škole. Ciljano je tražio Halilovića, i još se utvrđuje da li je ciljano ubio i njih dve - ističe za "Novosti" izvor blizak istrazi.
Motiv za ubistvo je bio disciplinski postupak protiv njega i suspenzija sa posla. Sve troje ubijenih su bili u Komisiji koja je vodila taj prostupak. U vreme ubistva u zgradi gde se nalazilo i nekoliko učenika koji su došli na popravne ispite..
Preporučujemo
NETANJAHU POZIVA IRANCE NA PREVRAT; Potopljeno još 16 iranskih brodova; Objavljeni podaci o američkim žrtvama (FOTO/VIDEO)
10. 03. 2026. u 06:54 >> 01:13
SVE JE NA PRODAJU: Saudijska Arabija pregovara o kupovini sistema PVO od Ukrajine
11. 03. 2026. u 00:15
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)