KOVAČEVSKI: Posle mnogo godina na dnevnom redu imamo proširenje Evropske unije
POSLE mnogo godina, sada imamo proširenje Evropske unije kao temu na dnevnom redu, izjavio je danas premijer Severne Makedonije Dimitar Kovačevski.
Foto: Tanjug
-Ovo je izuzetno važan sastanak sa svim zemljama Evrope i jedna od glavnih tema koja nam je od najvećeg značaja je proširenje, a razgovaraćemo i o temama vezanim za digitalizaciju i uvođenje veštačke inteligencije u cilju poboljšanja uslova za građane, rekao je on pred početak trećeg sastanka Evropske političke zajednice, koji je danas održan u Granadi u Španiji, prenosi portal A1on.
Kovačevski je istakao da je Severna Makedonija u odličnoj poziciji s obzirom na to da je prošle godine počela pregovore sa EU, dok je u Uniji već počeo proces prilagođavanja funkcionisanja nekoliko država članica.
Prema rečima Kovačevskog, značajno je to što će sutra biti održan neformalni sastanak Evropskog saveta na kome će se razgovarati o važnim pitanjima kao što su mir i bezbednost u Evropi, podrška Ukrajini, ali i proširenje EU.
-Kako je najavio predsednik Evropskog saveta Šarl Mišel, unutar EU već postoji debata u vezi sa pripremama EU za prijem novih članica, s jedne strane, a s druge strane procesima pristupanja koje same države članice imaju sa EU, rekao je Kovačevski.
Prema rečima Kovačevskog, ono što piše u dokumentu koji su pripremile Nemačka i Francuska pozitivno je za Severnu Makedoniju i za zemlje regiona.
-To trenutno ne mogu da komentarišem jer je to radni dokument koji nije konačan i zato ću im dozvoliti da ga saopšte, iako sam to video i mislim da je ono što piše u samom radnom dokumentu pozitivno za našu zemlju i zemlje u regionu, rekao je Kovačevski.
BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo
VUČIĆ PREKO SAT VREMENA RAZGOVARAO SA MAKRONOM: Srpski i francuski predsednik u četiri oka o svim važnim pitanjima (FOTO)
05. 10. 2023. u 23:26 >> 00:40
"KRATAK SUSRET SA PRIJATELjIMA" Vučić u Granadi sa Orbanom i Kovačevskim (FOTO)
05. 10. 2023. u 13:06
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)