"ŽAO MI JE, ALI..." Ovako se pravda mladić koji je s mačetom upao u gimnaziju
JUČE je oko 14 sati u zagrebačku gimnaziju u Križanićevoj ulici upao nepoznati mladić (18) s mačetom.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Mladić je u svoju odbranu ispričao kako vršnjaka na kojeg se namerio poznaje iz viđenja. Kazao je i da su se tri dana pre incidenta u školi, njih dvojica sreli ispred Gradske kafane i da su se mimoišli tako što su se zakačili rame o rame. Pritom su se i izvređali. Naveo je da je netrpeljivost među njima postojala i ranije zbog nesuglasica u čije detalje nije ulazio.
- Žao mi je, ali nisam imao nameru da ikoga povredim. Uzeo sam mačetu sa sobom kako bih se odbranio u slučaju da na mene druge osobe skoče. Nisam imao namere nikoga da povredim. I nisam - pravdao se 18-godišnjak, prenosi Jutarnji.
Preporučujemo
UHAPŠEN SRĐAN MARTINOVIĆ: Posle pet dana bekstva policija mu stavila lisice na ruke
06. 03. 2023. u 19:08
NESTALA SA SCENE POSLE POROĐAJA: Gde je i kako danas izgleda čuvena Zana Nimani
08. 03. 2023. u 10:09
NAMENjENO ZA TUŽNE PRILIKE: Koje cveće nipošto ne bi trebalo da poklanjate za 8. mart
08. 03. 2023. u 07:44
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)