STUDENTI UČE O RODNOJ RAVNOPRAVNOSTI: Novi master program na Pravnom fakultetu

Љ.Б.

20. 09. 2024. u 13:56

Novi master program "Pravo i rod", koji se bavi temom rodne ravnopravnosti, biće od jeseni dostupan na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu, najavila je danas poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković.

СТУДЕНТИ УЧЕ О РОДНОЈ РАВНОПРАВНОСТИ: Нови мастер програм на Правном факултету

foto: Z. Jovanović

Kako je saopšteno, Janković je ocenila da su obrazovanje i znanje osnova za prosperitet svakog društva i da je dobro što će budući master studenti imati mogućnost da znanja o primeni principa rodne ravnopravnosti stiču od najeminentnijih profesora.

Upravnica tog programa Dragica Vujadinović i prodekanica za naučni i stručni rad Pravnog fakulteta Nina Kršljanin navode da taj program nastoji da preispita sve grane prava i pravnog obrazovanja iz perspektive rodne ravnopravnosti i prevazilaženja rodne nejednakosti, kao i višestruke diskriminacije kojoj su žene naročito izložene.

Pravo upisa na ovaj program do kraja septembra imaju studenti sa završenim studijama prava, društvenih i humanističkih nauka, koji nakon završenog mastera dobijaju titulu "Master prava - Pravo i rod".

Razvoj i promociju ovog nastavnog programa na Pravnom fakultetu podržava i Misija OEBS u Srbiji.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Šta znači kad je na Krstovdan VEDRO I VETROVITO

Šta znači kad je na Krstovdan VEDRO I VETROVITO

KRSTOVDAN, koji se obeležava 18. januara, jedan je od onih praznika u srpskoj tradiciji koji tiho, ali snažno povezuje veru, prirodu i čoveka. Iako često ostaje u senci Bogojavljenja, Krstovdan u narodnom pamćenju nosi jednaku simboliku, kao dan kada se sudbina godine “zapečati”, a voda, vetar i nebo postaju glasnici onoga što dolazi.

18. 01. 2026. u 11:39

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva