BU NA MEĐUNARODNOM SEMINARU U RIMU: Rešenje globalnih problema zjedničkim akcijama

Peti Međunarodni seminar u Rimu (Rome international seminar) posvećen univerzitetskoj saradnji održava se o u glavnom gradu Italije, uz učešće predstavnika država i vlada, međunarodnih organizacija i univerziteta, pod pokroviteljstvom Ujedinjenih nacija, i u organizaciji italijanskog državnog Univerziteta Roma Tre.

БУ НА МЕЂУНАРОДНОМ СЕМИНАРУ У РИМУ: Решење глобалних проблема зједничким акцијама

univerzitet u beogradu

- Jedan od glavnih izazova 21. veka je obezbeđivanje međunarodnog mira i stabilnog razvoja u svetlu nove globalne ravnoteže. Danas postoje problemi koji mogu biti rešeni samo akcijama na globalnom nivou, a novo strateško razmišljanje je jedini mogući pristup u rešavanju globalnih izazova i očuvanju javnih dobara. Ovo su poruke organizatora Međunarodnog seminara u Rimu, čiji je jedna od ciljeva i razvoj strategije koja će omogućiti stabilnu saradnju diplomatije, ekonomije i mirovnih snaga, na osnovama ekspertskog znanja i akademskih projekata.

Univerzitet u Beogradu predstavlja rektor prof. dr Vladan Đokić, i studenti Mateja Gavrilović, Zorana Martać i Sava Šebek sa Fakulteta političkih nauka.

- Otvoreno smo razgovarali o izazovima sa kojima se suočavamo, posebno na polju obrazovanja, uz poštovanje različitih konteksta iz kojih učesnici dolaze. Nužnost ovakvih susreta je jasna, i oni su samo početak naše saradnje. Razmenjujemo iskustva i postavljamo temelje budućih odnosa među univerzitetima, a nepodeljeno pozitivan utisak sa Međunarodnog seminara u Rimu nosimo i naši studenti i ja - istakao je rektor Đokić koji je govorio na panelu “Mirovni procesi i saradnja univerziteta”.

Na skupu učestvuju visoki predstavnici Ujedinjenih nacija, OEBS-a, Vlade Republike Italije, Evropske komisije, Univerziteta u Beogradu, Sarajevu, Damasku, Libanu, Palestini, Izraelu i Italiji. Zbog oružanog sukoba u Izraelu, deo učesnika iz Palestine i Izraela otkazao je dolazak u Rim i obratio se skupu onlajn. Naredne godine jedan od sastanaka u okviru projekta biće održan u Beogradu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

ZLATNA BAJKA O HUMANOSTI: Fondacije  Mozzart , NORBS Plus i Nebojša Milovanović zajedno za Tiršovu