SOFIJINE AVANTURE U STAROM GRADU: Snimanje filma Raše Andrića nastavljeno na Hvaru
NAKON Beograda, ekipa filma "Leto kada sam naučila da letim", predvođena režiserom Rašom Andrićem, nastavila je snimanje na Hvaru, koje će trajati do sredine oktobra.
Foto Glorija Lizde
Ova duhovita i emotivna filmska priča smeštena je na najsunčaniju lokaciju Jadrana, u središte ostrva Hvar, odnosno u gradove Stari Grad i Jelsa, a prati morske avanture devojčice Sofije (12), koju igra Klara Hrvanović. U glavnim ulogama su Olga Odalović i Žarko Laušević, kao i splitska glumica Snježana Sinovčić, a glumačku podelu upotpunjuje grupa talentovanih tinejdžera iz Beograda i Splita.
Foto Glorija Lizde
Foto Glorija Lizde
Foto Glorija Lizde
Film "Leto kada sam naučila da letim" je adaptacija istoimene knjige Jasminke Petrović, a režira ga jedan od omiljenih domaćih režisera Radivoje Raša Andrić ("Kad porastem biću Kengur", "Munje" i "Tri palme za dve bitange i ribicu"). Filmski centar Srbije podržao je film, a zahvaljujući koprodukciji sa Hrvatskom, Bugarskom i Slovačkom, u ekipi su umetnički i tehnički saradnici iz pomenutih zemalja. Premijera filma planirana je za septembar 2021.
Foto Glorija Lizde
Preporučujemo
PREDSTAVLjANjE KNjIGE "HODOČAŠĆE ILIJE ILIĆA" U IMS: Od Japana do Solunskog fronta
23. 02. 2026. u 17:34
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (2)