NASTAVAK SNIMANJA FILMA „RUKA PRAVDE“ U BUENOS AJRESU
TELEKOM Srbija i "Tracktor" produkcija oživljavaju još jedan čuveni događaj iz prošlosti
Foto: Valeria Fiorini
Beograd, 04. mart 2025. – Prvi srpski film koji se snima u Argentini nastavlja svoju produkciju u Buenos Ajresu, gradu u kojem se odvija i radnja ovog napetog istorijskog trilera.
Nakon uspešno završenog snimanja u Srbiji, ekipa filma „Ruka pravde“, u produkciji "Tracktor" production i Telekoma Srbija, uz podršku Filmskog centra Srbije, nastavlja da rasvetljava priču o Blagoju Jovoviću i njegovoj potrazi za pravdom.
Foto: Valeria Fiorini
Buenos Ajres, u kojem se odvija ključni deo radnje, sada je i stvarna lokacija snimanja, čime se dodatno doprinosi autentičnosti priče i vizuelnom doživljaju epohe. U saradnji sa argentinskim filmskim stvaraocima, ekipa je posvećena vernoj rekonstrukciji ambijenta iz druge polovine dvadesetog veka.
Foto: Valeria Fiorini
Snimanje u prestonici Argentine predstavlja značajan korak za domaću kinematografiju, jer je ovo prvi srpski filmski projekat koji se realizuje na ovom podneblju.
Atmosfera na setu, pažljivo odabrani eksterijeri i kostimi osiguravaju upečatljiv prikaz vremena i događaja koji su oblikovali istoriju.
Foto: Valeria Fiorini
Glavne uloge u filmu tumače Aleksandar Gavranić i Zlatan Vidović, dok režiju potpisuju najperspektivniji domaći reditelji Nemanja Ćeranić i Nebojša Pajkić.
Scenario su kreirali Mirko Stojković, Strahinja Madžarević, Nebojša Pajkić, vodeći gledaoce kroz uzbudljivu i emotivnu priču o hrabrosti, prijateljstvu i istorijskoj pravdi.
Preporučujemo
OVA FARSA ŽIVOTA BI ZAČUDILA I BEKETA: Intervju Alan Gilsenan, irski reditelj
11. 03. 2026. u 18:01
KONCERT DARIJE ČANjI U NOVOM SADU: "Internacionalni susreti gudačkih instrumenata"
11. 03. 2026. u 11:54
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)