BIZE I PUČINI U SKADARLIJI: Koncert popularnih operskih melodija u Kući Đure Jakšića

Vukica STRUGAR

17. 01. 2025. u 07:15

U KUĆI Đure Jakšića, u beogradskoj Skadarliji, u subotu 18. januara, nastupiće vokalne umetnice Jana Spasojević i Lidija Jovanović, uz pratnju pijaniste Milivoja Veljića.

БИЗЕ И ПУЧИНИ У СКАДАРЛИЈИ: Концерт популарних оперских мелодија у Кући Ђуре Јакшића

foto Promo

Na programu su kompozicije francuskih, italijanskih i nemačkih kompozitora, odnosno duet i arije iz njihovih najpoznatijih operskih dela. Publika će biti u prilici da sluša popularne arije iz opera Rosinija, Pučinija, Gunoa, Bizea, Berlioza, Ofenbaha, Masenea i Debisija. Tako će se , između ostalog, čuti Habanera iz opere „Karmen“ i Barkarola iz „Hofmanovih priča“.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

MEĐUNARODNI DAN VOLONTERA: Snaga zajedništva i solidarnosti