GOSTUJE "POETESA": Predstava Vide Ognjenović o Milici Stojadinović Srpkinji na sceni Narodnog pozorišta u Beogradu
PREDSTAVA "Poetesa - Milica Stojadinović Srpkinja" (po tekstu i u režiji Vide Ognjenović), u izvođenju ansambla Srpskog narodnog pozorišta, gostuje 4. juna na Sceni "Raša Plaović" nacionalnog teatra u Beogradu.
foto:M.Erdelji
Mada govori o životu Milice Stojadinović, komad nije rekonstrukciju njene biografije već svojevrsna rasprava o ženi koja je po mnogo čemu bila prva u srpskom društvu.
- Pojava Milice Stojadinović Srpkinje u književnosti zanimala me još od prvih školskih saznanja. Počela sam opsesivno da se bavim čudnom sudbinom te poetese. Odmah sam videla dramski naboj u tom materijalu, ali mi je bilo jasno da ne treba da pišem biografsku dramu. Mnogo više me zanimao njen ništa manje "dramatični" sukob sa samom sobom - ističe Vida Ognjenović.
Igraju Nataša Stanišić, Predrag Momčilović, Gordana Kamenarević, Tamara Stanisavljev, Miodrag Petrović, Jovana Balašević, Gordana Đurđević Dimić, Jovan Nešković, Miroslav Fabri, Milovan Filipović, Milo Lekić, Marko Savković, Peđa Marjanović, Sanja Ristić Krajnov, Višnja Obradović i Sanja Mikitišin.
Kostimograf je Jelisaveta Tatić Čuturilo, scenografiju su kreirali Željko Piškorić i Mladen Stojanović, a muziku je komponovao Nikola Čuturilo. Predstava je premijerno izvedena 4. decembra 2022. godine u Novom Sadu.
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)