TABAČKI U GALVNOJ ULOZI: Retrospektiva čuvenog scenografa u Galeriji nauke i tehnike SANU
NAJZNAČAJNIJI radovi čuvenog scenografa i kostimografa, univerzitetskog profesora i dopisnog člana SANU Miodraga Tabačkog biće predstavljeni u utorak, 4. aprila, u 18 sati, u Galeriji nauke i tehnike SANU.
Foto prtoo
Postasvku "U glavnoj ulozi Miodrag Tabački - povodom pedesetogodišnjice rada" otvoriće akademik Vladimir S. Kostić, predsednik SANU.
Tabački je autor više od 300 scenografija i 100 kostima zadramske, baletske, operske i lutkarske predstave, u Srbiji, bivšoj Jugoslaviji i inostranstvu. Dobitnik je mnogobrojnih nagrada i jedini je srpski umetnik predstavljen u "Svetskoj enciklopediji umetnosti spektakla druge polovine 20. veka".
Na pedeset panoa, za svaku godinu njegovog stvaralačkog opusa , biće prikazane fotografije procesa rada, realizacija scenografije i kostima, kao i dokumenti o pedagoškim aktivnostima, izlagačkoj delatnosti, nagradama i priznanjima. Biće izloženi crteži i slike, a kao prateći segment izložbe i video snimci predstava. U sredu, 12. aprila, u Svečanoj sali SANU , Tabački će održati predavanje iz ciklusa "Susreti sa stvaraocima - Masterklas", 9. aprila, na istom mestu priređen je naučni skup "Umetnik scene Miodrag Tabački: od avangarde do baroka i nazad".
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)