IZLOŽBA O VLADIMIRU LOGUNOVU: U Muzeju Narodnog pozorišta postavka o uglednom baletskom igraču,pedagogu i koreografu
U MUZEJU Narodnog pozorišta u Beogradu večeras (31.oktobar) će biti otvorena izložba "Izazov baletskog triptihona - Vladimir Logunov, baletski igrač, pedagog i koreograf", autorke Milene Jauković.
foto:promo
Kao umetnik dominantno karakternog igračkog profila, na beogradskoj sceni upečatljivo je tumačio uloge klasičnog i neoklasičnog baletskog repertoara. Grof Rotbart ("Labudovo jezero"), Šumar Hilarion ("Žizela"), Karenjin ("Ana Karenjina"), četvorostruka uloga u Hofmanovim pričama, Kopelijus ("Kopelija"), samo su neke od njegovih uloga. Nekadašnji učenik čuvenog ruskog pedagoga Nine Kirsanove, poznavao je principe studiozne ruske pedagogije, što mu je olakšalo sticanje znanja iz ovog domena, koje će on velikodušno prenositi od 1986. godine, kao profesor duetne igre u Baletskoj školi "Lujo Davičo".
Među brojnim nagradama i priznanjima izdvajaju se Nagrada za životno delo i nagrada "Dimitrije Parlić" UBUS-a, "Pečat" (2016) i Plaketa (2018) Narodnog pozorišta u Beogradu, a Logunov je i prvi baletski umetnik koji je primio Zlatnu medalju za zasluge predsednika Republike Srbije, 2021. godine.
Izložba će biti otvorena do sredine decembra.
Preporučujemo
RASKOŠNA I HIPNOTIČKA IGRA: Ognjenu Vučiniću uručeno priznanje "Smiljana Mandukić"
27. 02. 2026. u 17:56
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)