"SAMO ŠAKE I STOPALA NISU BILE U OPEKOTINAMA": Obdukcija pokazala kako je umro maleni dečak iz Niša

Новости онлајн

01. 02. 2022. u 17:10

DVOIPOGODIŠNjEM mališanu, koji je umro od opekotina, nisu bili povređeni samo dlanovi i stopala. Nije isključeno ni da je poliven ključalim uljem

САМО ШАКЕ И СТОПАЛА НИСУ БИЛЕ У ОПЕКОТИНАМА: Обдукција показала како је умро малени дечак из Ниша

Foto: Privatna arhiva

Obdukcioni nalaz dvoipogodišnjeg dečaka iz Niša koji je preminuo od posledica opekotina u subotu ujutru bacio je novu sumnju na tvrdnje majke i bake da se dete opeklo vodom iz tuša, pošto je utvrđeno da je imao opekotine trećeg i četvrtog stepena, te da je bar minut morao biti izložen vreloj tečnosti.

Da podsetimo, policija je u subotu uhapsila Nišlijku T. S. (32) zbog zanemarivanja i zlostavljanja deteta, kao i nepružanja pomoći, nakon što je sinčića koji je bio opečen mazala kremama iz apoteke umesto da ga odvede kod lekara. Navodno, u vreme nesreće majka je hranila petomesečnu bebu, a baka oblačila sestru (4) stradalog mališana.

- Mališan se, prema njihovim tvrdnjama, opekao vodom kad je sam otišao do kupatila i pustio vodu na tuš-bateriji. Međutim, prema nalazu obdukcije, dete je vodom moralo da bude izloženo minut ili dva da bi zadobilo ovakve povrede, a i da je samo pustilo vodu, ono bi se refleksno pomerilo - priča izvor:

- Osim toga, dete ima opekotine svuda osim na stopalima i dlanovima, što ukazuje da je stajalo kad je poliveno vrelom tečnošću. Ne isključuje se mogućnost da je dete poliveno vrelim uljem.

Troškove i organizaciju sahrane, koja još nije zakazana, snosiće niški Centar za socijalni rad. Brat i sestra preminulog dečaka su privremeno premešteni u hraniteljske porodice, dok je otac mališana odranije u zatvoru.

(Kurir)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi, a onda je otkriveno i ovo! (FOTO)