PRVI SVEDOK TUŽILAŠTVA SVEDOČIO NA OSNOVU KAZIVA: Pred Osnovnim sudom u Prištini počelo ispitivanje svedoka protiv Pantića i Zarića
PRED Osnovnim sudom u Prištini danas juče je počelo ispitivanje svedoka u postupku protiv Momira Pantića i Žarka Zarića iz Istoka, bivših policijskih službenika optuženih za navodna dela ratnih zločina protiv civilnog stanovništva. Danas je ispitan N.P. prvi od oko 160 svedoka tužilašta a čije se svedočenje prema rečima advokata a Miloša Delevića, zastupnika Momira Pantića, zasnivalo na osnovu kazivanja drugih a ne direktonog saznanja i sopstvenih uverenja
foto privatna arhiva
I dok je svedok tvrdio da poznaje Momira Pantića od detinjstva i da je siguran kako je on naređivao policajcima da upadaju u kuće, advokat Delević je naveo da je odbrana ukazala na brojne nedostatke u izjavama pomenutog svedoka ali i da je njegov branjenik ostao pri stavu da nije počinio nikakvo krivično delo.
Pojašnjavajući da je saslušan prvi od oko 160 svedoka koje je predložilo tužilaštvo,advokat Dejan A. Vasić koji zastupa Žarka Zarića, istakao je da je u odnosu na njegovog klijenta ovo ključni svedok.Inače, današnje ročište je prekinuto a ispitivanje ovog svedoka će se nastaviti 28. avgusta. Prema optužnici koju je 1. septembra 2024. godine podiglo Specijalno tužilaštvo bivši načelnik policijske stanice u Istoku, Momir Pantić, i bivši policajac Žarko Zarić terete se za saizvršilaštvo krivičnog dela „ratni zločin protiv civilnog stanovništva“.Inače, Žarko Zarić koji je pre ratnih sukoba radio kao policajac, vratio se na Kosovo u rodno selo Ljubožde kod Istoka kao inicijator grupe povratnika.
On je prvi put priveden februara 2020 godine i nakon saslušanja pušten je na slobodu ali je potom uhapšen petog avgusta prošle godine ispred svoje obnovljene kuće u ovom selu . Povodom njegovog hapšenja tada je reagovala Kancelarija za KiM ističući da je počeo „lov na povratnike“ od strane Kurtijevog režima sa namerom da obeshrabri povrtanike ne samo u ovom mestu već i širom Kosmeta.Momir Pantić raseljeno lice iz Istoka u Mladenovcu uhapšen je dan ranije početkom avgusta na administrativnom prelazu Merdare, a njemu se stavlja na teret komandna odgovornost za događaje koji su se desili tokom rata na Kosovu 1999. godine, u toj opštini.
Preporučujemo
"AUDIJEM" ZAKAČIO KOLICA U KOJIMA JE BILA BEBA U OBRENOVCU: Dete prevezeno u bolnicu (VIDEO)
06. 03. 2026. u 20:44 >> 00:02
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)