BAHATOM NOVOSAĐANINU PRITVOR DO 30 DANA: Bežeći "audijem" udario u vozilo MUP, u poteri povređena dva policajca
OSNOVNO javno tužilaštvo u Novom Sadu je 1. februara podiglo Optužnicu protiv R.B.(53) iz Novog Sada zbog tri krivična dela. On se sumnjiči za ugrožavanje javnog saobraćaja, nepružanje pomoći osobi povređenoj u saobraćajnoj nesreći i napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
FOTO: Lj.P.
Nakon podizanja optužnice, kako je za „Novosti“ rekla Svjetlana Radovanović, portparol Osnovnog suda u Novom Sadu, krivično vanpretresno veće Osnovnog suda u Novom Sadu, je 2. februara okrivljenom produžilo pritvor u trajanju do 30 dana zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da bi okrivljeni u kratkom vremenskom periodu mogao ponoviti krivična dela za koje je osnovano sumnjiv u ovom krivičnom postupku.
- Pritvor po ovom rešenju može trajati do 3. marta, a protiv navedenog rešenja, okrivljeni i njegov branilac imaju pravo žalbe Višem sudu u Novom Sadu – predočila je Radovanovićeva.
Pedesetdvogodišnji Novosađanin je, podsećamo, uhapšen u noći između subote i nedelje, 3. decembra prošle godine, posle gotovo filmske potere novosadskim ulicama. On je bežeći od policije, udario jedno policijsko službeno vozilo i tada su dva saobraćajca lakše povređena. Nastavljajući i dalje da vozi, kako se sumnja, pokušao je „audijem“ da udari dva policajca, koji su se bacili u stranu da izbegnu udar, i tada su obojica lakše povređeni.
Pokušavajući da pobegne čuvarima reda, kako se sumnja, osam puta je prošao na crveno svetlo. Zaustavljen je na raskrsnici Bulevara oslobođenja i Ulice Narodnog fronta, a alkotestiranjem je utvrđeno da je vozio pod dejstvom alkohola, sa 1,21 promil alkohola u organizmu.
Kako saznajemo, posle hapšenja na saslušanju u Tužilaštvu nije izneo svoju odbranu.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
TRAMP NI NE POMIŠLjA DA UDARI NA OVO OSTRVO: Kad bi se to desilo Iran bi propao - bombe odjekuju po celoj zemlji, samo taj deo ne diraju FOTO
VEĆ više od nedelju dana, iz Teherana i ostatka Irana stižu dramatične slike uništenih skladišta goriva i stubova crnog dima koji su nastali usled izraelsko-američkog bombardovanja. Ali jedno mesto u severnom Persijskom zalivu ostalo je netaknuto.
10. 03. 2026. u 21:47
Komentari (0)