ČAROBNE IGRE MOGU DA POČNU: Peking još jednom zadao domaći celom svetu (FOTO)
ZIMSKE olimpijske igre u Pekingu, 24. po redu, svečano su otvorene, a ceremoniji na Nacionalnom stadionu u Pekingu, čuvenom "Ptičjem gnezdu", prisustvovao je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
FOTO: Tanjug
Igre je svečano otvorio Si Đinping, a prisutan je bio i predsednik Rusije Vladimir Putin. Zastavu Srbije nosio je Marko Vukićević, naš skijaš, koji će zajedno sa Nevenom Ignjatović braniti čast naše zemlje u Pekingu.
Na Igrama u Pekingu učestvuje 2.871 sportista iz 91 države, odnosno olimpijskih saveza.
Fotografije sa otvaranja Igara pogledajte u našoj galeriji:
Prelep vatromet zaključio je današnje otvaranje, a njega možete pogledati u posebnoj galeriji.
Preporučujemo
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)