VLADA IZMENILA UREDBU: Šta će biti sa "sirom" od palminog ulja
VLADA Srbije usvojila je na današnjoj sednici izmene i dopune Uredbe o dodatnim zahtevima za stavljanje na tržište proizvoda koji sadrže palmino ulje, palminu mast, odnosno druga biljna ulja i masti, koje predviđaju da ti proizvodi mogu da ostanu u radnjama najkasnije do kraja godine, ali odvojeno izloženi kako bi se jasno razlikovali od proizvoda sa mlekom.
Foto D. Milovanović
Proizvodi koji sadrže palmino ulje ili drugo biljno ulje, a u prodaji su, mogu da ostanu u radnjama do isteka roka trajanja, najkasnije do 31. decembra 2025. godine i biće odvojeno izloženi radi jasnog razlikovanja od proizvoda od mleka, saopšteno je iz Vlade Srbije.
Izmenama i dopunama Uredbe definisane su kategorije proizvoda, kao i tehnički uslovi za njihovo obeležavanje, uz poseban režim za male ambalaže, i rokovi za povlačenje iz prometa postojećih proizvoda.
Foto Printskrin rt.rs
Proizvod koji se ne pravi od mleka, već od palminog ulja neće više moći da se prodaje pod nazivom koji asocira na sir. Uredbom o dodatnim zahtevima za stavljanje na tržišta proizvoda koji sadrže palmino ulje, ili druga biljna ulja i masti, koja stupa na snagu 1. avgusta, propisuje se da proizvodi koji nisu 100 odsto od mleka treba da budu drugačije deklarisani i vidno odvojeni od proizvoda koji su od mleka.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - Potraga za delovima tela kod Lazarevca
Preporučujemo
CENE NAFTE NAGLO PORASLE: Rat u Libanu i iranska reakcija digli cene
01. 06. 2026. u 21:22
OPASNO DRVO: Smrtonosno za 100 odsto sadnica drugog drveća - Ubija sve oko sebe!
01. 06. 2026. u 17:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)