KINEZI GRADE FABRIKU ELEKTRIČNIH VOZILA U OVOM SRPSKOM GRADU: U pogonima će biti posla za 2.200 radnika
KINESKA kompanija „Mint Holding“ će na 210 hektara zemljišta graditi fabriku električnih vozila, sa planiranom investicijom vrednom 870 miliona evra.
Foto Tanjug
Skupština opštine Inđija usvojila je odluku o izradi Plana detaljne regulacije za Napredni centar za mobilnost Srbija, čime su stvoreni formalni uslovi za početak jednog od najvećih ulaganja u istoriji ovog grada.
Ova investicija deo je šireg dogovora između Vlade Republike Srbije i kompanije Mint Holdings Limited, potvrđenog potpisivanjem Memoranduma o razumevanju kojim se otvara put ka izgradnji modernog proizvodnog pogona u Srbiji.
- Kada kompletnu inđijsku industriju i privredu pomnožite sa dva dobijate „Mint”. Ovo je državni projekat broj jedan što se tiče investicija trenutno. Nisam verovao da to može da se desi ali evo došli smo do toga. Poslednjih par meseci intenzivno radimo na tome i sada je pred nama početak izrade plana, a u narednih nekoliko dana treba da potpišemo ugovore sa predstavnicima Minta. Svaki auto na svetu ima makar jedan deo koji je napravljen u toj kompaniji – rekao je predsednik opštine Inđija Marko Gašić.
Dalje je pomenuo da će za nekoliko godina svaki auto koji se proizvede na svetu imati deo napravljen u Inđiji i da je to izuzetno dobro za opštinu, i da prevazilazi ne samo Inđiju, Srem već i Srbiju.
- Za nas je dolazak takve kompanije zaista velika vest. Imamo takvu sreću da smo ovde na takvom mestu da tako dobro funkcnionišemo i da možemo da ispoštujemo sve zahteve od jedne takve koprporacije – kazao je Gašić.
Lokacija fabrike obuhvata industrijsku zonu Inđija.
(Dnevnik)
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)