POVEĆAVAĆE SE PLATE, PENZIJE I MINIMALAC - POSTAJEMO SNAŽNA EKONOMIJA: Ministar Mali o budžetu za 2024. godinu (FOTO)
MINISTAR finansija Siniša Mali gost je na RTS gde je govorio o budžetu za 2024. godinu.
Foto: Printskrin Instagram/mali_sinisa
- Uoči sednice Narodne Skupštine razgovaramo na RTS o budžetu i drugim zakonskim predlozima iz nadležnosti Ministarstva finansija.
Budžet za narednu godinu je razvojni, uravnotežen, usmeren na povećanje kvaliteta života građana i na dalje ulaganje u kapitalne projekte. Idemo sa daljim povećanjem plata i penzija, kao i mininalne cene rada… Očekujemo da u decembru imamo prosečnu zaradu od 840 evra, a pre samo 10 godina bila je 331 evro. U dinamici smo da u Srbiji 2025. godine prosečna zarada bude 1.000 evra, kao što smo i obećali. Dalje, imamo nikada veće kapitalne investicije, imamo 600 milijardi dinara izdvojenih za te projekte, tu su i neki novi važni infrastrukturni projekti, kao što su obilaznica oko Kragujevca, zatim Bački Breg - Kikinda (tzv. Smajli). Dalje, imamo i 118 mlrd dinara za našu poljoprivredu, najviše do sada, ali i rekordno velika izdvajanja za zdravstvo - ukupno 545 mlrd dinara.
Postajemo snažna i sposobna ekonomija koja može da se bori sa velikim izazovima - napisao je ministar Mali na svom zvaničnom Instagram nalogu.
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (38)