POSLE GOTOVO TRI GODINE: Rusija nastavila sa izvozom nafte u Severnu Koreju
RUSIJA je nakon duge pauze nastavila sa izvozom nafte u Severnu Koreju u decembru prošle godine, proizilazi iz danas objavljenih podataka Ujedinjenih nacija (UN).
Foto AP
Do aprila je Rusija izvezla 67.300 barela prečišćene nafte u tu zemlju, prenosi Rojters.
Države UN su u sklopu sankcija protiv Pjongjanga obavezne da izveštavaju o mesečnoj prodaji prerađene nafte Severnoj Koreji i saopšte te podatke posebnom komitetu Ujedinjenih nacija.
Severna Koreja želi bliske odnose sa Kremljom, a Pjongjang je podržao Moskvu nakon ruskog napada na Ukrajinu prošle godine, podseća britanska agencija.
Moskva je poslednji put izvezla naftu u Severnu Koreju u avgustu 2020. godine.
Preporučujemo
SPORAZUM MOSKVE I ISLAMABADA: Prvu isporuku ruske nafte Pakistan platio juanima
12. 06. 2023. u 22:53
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)