OTVOREN JAVNI POZIV ZA PREMIJU ZA MLEKO ZA DRUGI KVARTAL: Evo kako da podnesete zahtev
UPRAVA za agrarna plaćanja raspisala je javni poziv za ostvarivanje prava na premiju za mleko za drugi kvartal 2025. godine, a svi zainteresovani proizvođači mogu da podnesu zahtev od 1. do 31. jula – isključivo elektronskim putem, preko platforme eAgrar.
Foto: Shutterstock
Na premiju od 19 dinara po litru mleka imaju pravo pravna lica, preduzetnici, fizička lica – nosici registrovanih poljoprivrednih gazdinstava, koji su mleko proizvedeno na sopstvenom gazdinstvu u periodu od aprila do juna 2025.godine isporučili prerađivačima koji ispunjavaju propisane uslove.
Zahtev se podnosi isključivo elektronski, preko platforme eAgrar i putem elektronskog obrasca, uz kvalifikovani elektronski sertifikat
Proizvođači obrazac mogu popuniti samostalno ili uz pomoć prerađivača, koji podnose zahtev u njihovo ime.
Dodatnu pomoć mogu pružiti ovlašćena lica Uprave za agrarna plaćanja, poljoprivredni savetodavci, lokalne samouprave.
Za ovu meru Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede obezbedilo je ukupno 4,4 milijarde dinara.
Za sve nedoumice ili tehničku podršku, na raspolaganju su:
Info-centar Ministarstva:
011/260-79-60 i 011/260-79-61
Kontakt centar Uprave za agrarna plaćanja:
011/30-20-100 i 011/30-20-101
Preporučujemo
NOVA UREDBA MENjA DEKLARACIJE MLEČNIH PROIZVODA: Evo šta sve mora da piše na ambalaži
31. 05. 2025. u 08:59
SIR MORA DA BUDE OD MLEKA: Uredba Vlade o proizvodima koji sadrže palmino ulje
29. 05. 2025. u 23:20
OSTVARITE PRAVO NA PREMIJU ZA MLEKO: Rok za podnošenje zahteva do 30. aprila
23. 04. 2025. u 14:14
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)